Шановні учасники освітнього процесу!

Під час воєнного стану практичний психолог Єрошенко С.В та соціальний педагог Силко В.В проводять індивідуальні психологічні консультації дистанційно в телефонному режимі та онлайн за допомогою соціальних мереж (Viber, Facebook Messenger), а також листування через електронні скриньки.

Більше різної інформації, поради, корисну інформацію можна отримати на нашій групі в мережі Facebook

Посилання на групу "Психологічна служба Семенівського ЗЗСО I-IIIст.№3 у мережі Facebook https://www.facebook.com/groups/804387440304928

vika.sveryd1990@gmail.com
(електронна скринька соціального педагога Силко В.В)

eroshenkosvit@gmail.com
(електронна скринька практичного психолога Єрошенко С.В)

Чекаємо ваших звернень та сподіваємось, що наша допомога буде Вам корисною.

/Files/images/386068874_1420549635195476_3688140667568703214_n.jpg

/Files/images/unnamed (6).jpg

Любі учні! Вітаю вас

Щороку, 23 квітня, відзначають Всеукраїнський день психолога! Я пропоную вам долучитися до святкування цього дня, пройти безліч цікавих та інтерактивних вправ, передивитися корисні відео, знайти мотивуючі цитати, пройти цікавий квест та багато іншого!

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ СКЛАДАЄТЬСЯ ІЗ ЗАВДАНЬ ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ОПРАЦЮВАННЯ.
РЕКОМЕНДУЮ ПРОХОДИТИ ЩОДНЯ, ЩОБ УНИКНУТИ ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ. УСПІХІВ ВАМ!
Хто такий психолог і навіщо він в школі?
/Files/images/173927397_2981159265505035_2747298521321596861_n.jpg

Що це за штука – гарний настрій? І чому він стає поганим чи сумним? Як зробити так, щоб бути завжди в приємному, гарному настрої, коли твоя душа просто співає? І чи взагалі це можливо? А якщо просто робити собі та іншим хоч невеликі, але приємності? Намагатися частіше посміхатися і не думати про погане. Адже без посмішки світ стане нудним і похмурим: не буде веселих пісень, віршів, фільмів, картин, танців… Чим більше щасливих облич, тим більше в світі гарного настрою.

Скануй QR код та вгадай емоції

/Files/images/Інтерактивна вправа Емоції.jpg

Рухлива гра "Дзеркало емоцій!"

Позитивний настрій

То ж як покращити собі настрій?

  1. Поговоріть із кимось.Якщо вам тяжко на душі, зателефонуйте близькій людині або другові. Люди, які щиро вас люблять, зроблять усе, щоби вас підбадьорити. Ви ж згодні на те саме заради них.
  2. Рухайтеся.Очистіть розум та перезавантажте свої думки за допомогою фізичного навантаження. Походіть, потанцюйте чи побігайте. Це вивільнить ендорфіни та майже одразу додасть вам енергії. Якщо ви сидите за комп’ютером, хоча б попіднімайте руки та витягніть ноги.
  3. Вийдіть надвір.Дослідження довели, що люди, які багато часу проводять надворі, мають значно менше симптомів депресії та тривоги, ніж ті, хто цілий день сидить у приміщенні. Кілька хвилин на сонечку підвищать рівень вітаміну Д.
  4. Дихайте.Приділіть хвилинку тому, щоби розслабитися та глибоко подихати. Кілька таких дихальних пауз на день виведуть із вашого тіла до 70% токсинів, покращать травлення та наситять кров киснем.
  5. Уникайте "негативних" людей.Ніщо так не впливає на ставлення до життя, як негативні люди, якщо такі вас оточують. Вони можуть бути поряд у реальному житті або в онлайні. Позбуватися такого спілкування – це не егоїзм, а турбота про себе, від цього ви станете щасливіші.
  6. Виконайте важливу справу.Викресливши зі свого списку щось важливе, до чого ніяк не доходили руки, ви відчуєте задоволення та підйом настрою.
  7. З'їжте щось корисне.Імовірно, у вас кепський настрій, бо ви голодні. З'їжте корисний снек, заждіть, поки він засвоїться та продовжуйте займатися своїми справами. Є шанс, що настрій зміниться на краще.
  8. Попийте води.Зневоднення може бути причиною поганого настрою, головного болю та відчуття втоми.
  9. Допоможіть іншим.Можливо, не лише вам зараз кепсько. Напишіть другові гарного листа чи повідомлення в Facebook або Twitter, вигадайте веселий статус. Зробити щось добре – це швидкий спосіб змусити й себе всміхнутися.
  10. Змініть оточення.Кольори дуже сильно впливають на настрій. Червоний та жовтий, наприклад, додають енергії. Допоможе й трохи прибирання. Це наведе лад і в душі.
  11. Зверніться до творчості.Пишіть, малюйте, слухайте музику, дивіться смішні шоу та переглядайте оптимістичні постери. Створіть собі спеціальний плейлист для поганого настрою та тримайте під рукою блокнот, де можна малювати карикатури. Якщо вже й це не допоможе – задайте в Google "смішні котики".
  12. Зробіть крок назад.Напишіть список із трьох речей, за які ви вдячні в своєму житті. Дозвольте собі змінювати речі, якими ви не задоволені, зокрема власний настрій.

Мотиватор "Що на вас чекає?"

/Files/images/Мотиватор Що на вас чекає.jpg

Доброта— чутливе, дружнє ставлення до людей. Бути добрим означає намагатись зрозуміти почуття іншої людини і відповісти на ці почуття. В доброму серці живуть сила, мудрість, прощення. Доброту можна порівняти з могутнім деревом: воно підноситься над усіма, але нікого не принижує, стає захистом. Той, хто робить добро іншим, вільний від страху. Поряд з ним інші теж не відчувають страху.

Добро – це те, чим ми прагнемо наповнити своє життя. Добрі, щирі люди випромінюють світло і тепло, які відчувають всі навколишні. Поруч з ними нам дуже приємно і спокійно. Саме до них хочеться йти за порадою і підтримкою. Невипадково говорять: «Доброта врятує світ!».

Будьте великодушними у своїх судженнях. Будуйте добрі стосунки, які витримають випробування часом. Нехай не буде відрази до людини за її помилку. Ніхто не вільний від протиріч. Навчіться менше критикувати і більше любити, бути добрим. Якщо хтось чинить неправильно, то саме ваші добрі почуття торкнуться його серця і допоможуть йому змінитись.

Кросворд "Про доброту"

/Files/images/Кросворд Доброта.jpg

Подивіться цікавий мультфільм

У мультфільмі йдеться про бабусю, у якої склалася значно гірша думка про молодого хлопця, ніж він учинив із нею. Це – про те, що не можна думати про людей погане, не знаючи їх, а також про те, що не варто бути запальними, злими й одразу конфліктувати, адже ситуація може бути іншою, ніж ми уявляємо. Йдеться про стриманість, людяність, розуміння й помірність.

Snack Attack

Дружба - це безцінний дар, який ми отримуємо. Друзі знаходяться поруч з нами в періоди наших злетів і падінь, до них ми звертаємося за емоційною підтримкою і знаємо, що вони завжди підтримають нас.

Перевірте, який ви друг насправді?

Тест "Який ти друг/подруга?"

stopbullying.com.ua/test_choice

Інтерактивна вправа "Справжня дружба, яка вона?"

Пропоную знайти справжні цінності дружби та дійти до фіналу з правильними відповідями! Удачі!

/Files/images/Справжня дружба (1).jpg

Для настрою. Який друг ви сьогодні?

Проскануйте код за допомогою мобільного телефону. Прокрутіть колесо, та дізнайтеся, який друг за характером ви сьогодні?

/Files/images/колесо.jpg

Людський мозок – найдивовижніший механізм, створений природою. Він координує роботу всіх систем організму і в секунду отримує і видає величезну кількість нервових імпульсів, що дозволяють нам рухатися, дихати і пізнавати світ органами чуття. Однак, як і всі інші складові нашого тіла, він втомлюється і поступово втрачає свою швидкість і ясність.

Часто з віком люди без особливої радості зауважують, що їм стає все складніше концентруватися, рахувати в думці і запам'ятовувати. Реакція сповільнюється, а уявні образи перестають бути такими яскравими, як у дитинстві.Невже нічого не можна змінити?

Будь-який орган нашого тіла перестає активно і правильно працювати, якщо не отримує навантаження. Монотонна, одноманітна робота, відсутність нових облич, вражень і відчуттів, численні стреси і переживання приводять до того, що мозок просто відключається. Чим менше ми даємо йому можливостей для розвитку, тим швидше він втрачає свою працездатність. Але це оборотний процес.Вашому мозку потрібне тренування !!!

Перегляньте відео

"Наскільки розвинений твій мозок?"

Наскільки розвинений ТВІЙ МОЗОК? 6 завдань для перевірки мозку

ЯКА ШВИДКІСТЬ У ТВОГО МОЗКУ? 6 ВІДЕО ТЕСТІВ ДЛЯ МОЗКУ

Щиро вдячна всім за активну участь!

/Files/images/5429722fba648c06e1130a6a4a106afe.jpg

Пропонуємо вашій увазі номери безкоштовних гарячих ліній, онлайн платформ психологічної підтримки.

/Files/images/download.jpeg

/Files/images/3_20230901_122830_0002-768x768.jpg

/Files/images/4_20230901_122830_0003-768x768.jpg

/Files/images/2_20230901_122830_0001-768x768.jpg

/Files/images/2-А _БЕЗКОШТОВНІ ГАРЯЧІ ЛІНІЇ психологічної допомоги та підтримкм.jpg

/Files/images/2-Б _ БЕЗКОШТОВНІ ГАРЯЧІ ЛІНІЇ психологічної допомоги та підтримкм.jpg

/Files/images/3-А _ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМИ БЕЗКОШТОВНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ.jpg

/Files/images/3-Б _ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМИ БЕЗКОШТОВНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ.jpg

/Files/images/4_ТЕЛЕГРАМ-БОТИ БЕЗКОШТОВНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ.jpg

/Files/images/25.jpeg

5 ідей для проведення корисного дозвілля з дітьми:

• Настільні ігри неодмінно мають захопити вашу дитину. Їх варто обирати за віком. Для учнів початкової школи буде цікаво пограти у «ходилки-бродилки з кубиком», для підлітків та старшокласників - монополію та інші ігри, які розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли - теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.

• Заняття для розвитку теж будуть доречні. До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей. А ще можна запропонувати дитині виготовити фотоколаж сім'ї. На великому аркуші паперу можна намалювати велике дерево, на гілках якого приклеїти фотографії членів сім'ї. Таке заняття неодмінно сподобається вашій дитині.

• Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи - їм цікаво, а для вас неабияка допомога. Можна разом помити посуд, приготувати смачну страву або полити вазони. А ще можете разом з дитиною посадити якусь рослину в горщик та стежити за її ростом.

• Звичайне читання перетворіть у гру. Після прочитання казки або оповідання спробуйте разом з дитиною влаштувати за її мотивами домашній театр. Цікавим для дітей буде також театр тіней. Для цього необхідно встановити настільну лампу біля стіни і руками показувати фігури тварин.

• Ведення щоденника. Купіть для дитини гарний блокнот, який застібається на замочок чи закривається на ключик. Їх у продажі є безліч варіантів. Запропонуйте своєму чаду щоденно вести блокнот, записувати туди свої думки та описувати, як минув день. Це допоможе розвивати пам'ять дитини та розвине здатність чітко висловлюватися.

Поради батькам. Як ефективно організувати

навчальний процес вдома

1. Дотримуватися режиму дня

Дитині дуже важко буде повертатися до навчальних буднів, якщо зараз її графік сильно зсунеться. Тож бажано продовжувати лягати спати, прокидатися, харчуватися і гуляти в один і той самий час.

2. Скласти розклад занять

Для того, щоб ефективно організувати навчальний процес вдома, потрібно включити навчання в режим дня дитини. Щоб вона чітко знала, що вранці вона 2 години займається, до прикладу, математикою і проходить онлайн-курс з англійської мови, а після обіду створює проект (робить поробку) і читає.

• Зазвичай найпродуктивнішим часом для навчання є ранок. Хоча, звісно, складаючи розклад, орієнтуйтеся на особливості власної дитини.

В онлайн-заняттях і дистанційному навчанні загалом ви можете регулювати навантаження і вибудовувати гнучкий графік. Тож навчальні години можуть тривати трохи більше або менше, залежно від віку дитини та її індивідуального темпу.

Бажано також складати план занять на наступний день звечора і дотримуватися щодня однакових часових рамок - наприклад, навчання о 10:00-12:00 вранці й о 15:00-17:00 ввечері. Це допоможе дитині організуватися і розвивати навички тайм-менеджменту.

• Якщо молодшому школяру важко морально впоратися з певним обсягом роботи, запропонуйте йому намалювати на аркуші кола, які відповідають кількості необхідних завдань, і по черзі розфарбовувати чи закреслювати їх. Виконали одне завдання - і закреслили коло.

3. Організувати робочий простір

На ефективність навчання дуже впливає робоче місце. Тож, щоб дитина могла зосередитися на виконанні завдань, потрібно забезпечити її комфортним та зручним робочим місцем. Адже навчання на дивані або лежачи в ліжку, буде сприяти відволіканню і шкодити здоров'ю дитини. Тому виберіть окремий куточок у будинку та обладнайте його.

Кімната, в якій дитина буде займатися навчальною діяльністю, має добре вентилюватися, щоб школяр міг дихати чистим повітрям, а не пилом, який накопичується за цілий день в погано вентильованому приміщенні.

4. Усунути фактори, що можуть відволікати дитину

Середовище, що не відволікає увагу, дозволить школярам навчатися ефективно та допоможе почуватися більш спокійно. Тож під час виконання завдань дитиною намагайтеся забезпечити відсутність сторонніх шумів - вимкніть сповіщення мобільного телефону, комп'ютера, телевізор та радіо, голосно не розмовляйте.

• Якщо у вас є малюк, намагайтеся підлаштувати час для навчання в тиху годину (коли він спить).

Певна фонова музика може допомогти дитині налаштуватися на навчання, але важливо, щоб вона не була занадто голосною і не стала відволіканням.

5. Робити регулярні перерви

Під час виконання завдань важливо кожні 25-30 хв робити короткочасні перерви для виконання зорової гімнастики, випивання склянки води тощо. А кожні 45-60 хв - влаштовувати перерви протягом 10-15 хвилин, щоб розім'яти руки та ноги (танці, заняття спортом), уникнути перенапруження очей від комп'ютерного монітору та залишатися сконцентрованим.

• Адже навчання невеликими блоками дозволяє мозку краще зрозуміти та зберегти інформацію. А фізична активність покращує кровообіг, активізує фізіологічні процеси, що сприяють сприйняттю, відтворенню й опрацюванню інформації.

• Крім фізичних вправ, дитина може під час перерви зайнятися справами по дому (скласти іграшки, погодувати риб тощо) чи погратися.

• Але дуже важливо, щоб під час відпочинку дитина уникала перебування перед монітором (не гортала стрічку новин у соціальних мережах, не переглядала відео та не грала в комп'ютерні ігри), щоб її оченята могли повноцінно відпочити.

6. Чергувати онлайн-навчання з іншими видами навчальної діяльності

• Бажано включати в навчальний час не лише слухання онлайн-лекцій чи виконання завдань на комп'ютері, а й роботу в зошиті, читання книг, створення проектів, спостереження, експериментування.

• Важливо навчити також дитину конспектувати, робити замітки для кращого засвоєння та запам'ятовування інформації.

• І не забувайте влаштовувати перевірку знань після засвоєння інформації - нехай дитини відповідає на запитання, переказує, проходить тести, робить контрольні та олімпіади. При цьому «вимірюйте» успішність навчання якісними, а не кількісними показниками. Критеріями можуть бути розуміння правил, точність виконання математичних операцій, грамотність письма тощо. Це орієнтує дитину на реальний результат, а не його імітацію.

7. Мотивувати дитину до успіху

Мотивація може бути різною - зовнішньою (заохочення, як-то дозвіл погратися на комп'ютері, купити іграшку тощо) та внутрішньою - власне пізнавальний інтерес дитини (який підвищується від підтримання допитливості дитини, похвали за її досягнення тощо).

Звісно, ви можете поєднувати обидва види мотивації, але більш ефективним для дитини буде вироблення саме внутрішньої.

Пам'ятайте: ваші заохочення та уважність показують дитині, що ви пишаєтесь її роботою і її зусилля не залишаються непоміченими.

8. Спілкуватися з іншими

Комунікація може також допомогти підвищити ефективність навчання в Інтернеті. Можна зв'язатися з учителями, зареєструватися на форумах, підтримувати зв'язок з батьками однокласників вашої дитини.

Можна об'єднатися й створити групу, де будете ділитися корисними ресурсами та досвідом. При цьому в дітей може бути власна група, де вони зможуть ставити запитання, допомагати один одному вирішувати завдання, ділитися враженнями тощо.

При цьому намагайтеся не порівнювати успіхи вашої дитини з іншими, адже всі вони - унікальні та розвиваються у власному темпі. Нехай діти чують від вас слова підтримки та отримують завдання, які відповідають їх рівню, цілям і потребам.

9. Залучатися до процесу навчання

Залишайтеся причетними до дистанційного навчання вашої дитини, допоможіть їй скласти графік, розібратися з цілями та курсами, налагодити режим дня.

Молодші школярі, крім того, на початку онлайн-навчання потребують значної допомоги від дорослих. Батькам, можливо, буде потрібно допомогти дитині увімкнути пристрій, увійти в додаток, прочитати інструкції, натиснути в потрібному місці, ввести відповіді тощо.

Однак пам'ятайте: чим старшою є дитина, тим більше вона має займатися самостійно. З сьомого-восьмого класу варто підключатися до його занять лише за потреби. Підлітки цілком здатні самостійно опановувати матеріал, здавати тести та організовувати своє навчання. Тож створіть дитині такі умови, в яких вона буде відчувати свою відповідальність за навчання.

При цьому цікавтеся її успіхами, враженнями від онлайн-навчання, попросіть ділитися труднощами, підтримуйте свого школяра.

11 фільмів,які варто подивитися з дітьми!!!

«Нескінченна історія»

Це фантастична казка, де багато моралі. Це фільм з мого дитинства, і Матвій теж у захваті від стрічки. Ми всі фільми і мультики дивимось разом, за порадою Світлани Ройз (ред. – дитячий сімейний психолог) для того, аби все пояснювати дітям.

«Мері Поппінс»

Там також круто відображені стосунки батьків, дітей та няні. Я би описала його як добрий і красивий фільм, який описує прив’язаність дітей до своїх наставників. Крім цього у стрічці дуже круті костюми та постановка.

«Мій сусід Тоторо»

«Тоторо» – наш улюблений мультфільм, який не наділений жодними терапевтичним сенсами, але водночас дуже правдивий і чесний. Взагалі улюблені мультфільми Матвія – це твори Міядзакі.

«Казки на ніч»

Це легка комедія про чоловіка-невдаху, який вигадує для своїх племінників чарівні історії. Про те, що навіть у реальному житті є місце казці, а наші найщиріші бажання можуть і будуть здійснюватися. Головне зрозуміти, що саме тобі насправді потрібно.

Чудовий фільм для перегляду всією сім’єю для того, щоб трішки повірити в магію.

«Дамбо»

У цирку народжується маленьке слоненя, згодом виявляється, що у нього величезні вуха. Зі слоненя починають насміхатися всі в цирку, але доглядач і його діти вважають, що він унікальний і створюють шоу, на яке хоче потрапити кожен.

Фільм вчить, що будь-яка вада – це зовсім не вада, а твоя особливість, яку варто любити ще більше.

«Фантастичні звірі та де їх шукати»

Це – частина поттеріани, і ми з донькою не могли його пропустити. Він максимально фантастичний, у ньому відсутні страшні сцени. До прикладу, страшний епізод у «Гаррі Поттері і філософському камені», де професор Квірел розмотує свій тюрбан, а на його на потилиці ще одне обличчя. Тому ця стрічка ідеальна для першого знайомства дитини зі світом Гаррі Поттера.

«Прибулець»

Добрий і теплий фільм про справжню дружбу та відданість між хлопчиком і прибульцем. У кінці фільму плачуть і дорослі, і діти.

«Тім Талер і проданий сміх»

Головний герой втрачає можливість радіти будь-чому, що з’являється в його житті. Він починає розуміти, що не у грошах щастя, а щира усмішка набагато цінніша матеріальних благ.

«Щоденник слабака»

Чотири фільми про всі жахіття середньої школи. Головною думкою стрічки є те, що потрібно бути собою та цінувати дружбу. Герой постійно намагається стати крутим, але цим лише відштовхує від себе близьких людей.

«Того»

Неймовірно емоційний фільм про подвиг людини й собаки, про дружбу, любов і відданість між ними. Сюжет заснований на реальних подіях і тримає в напрузі від початку до кінця. Сильний драматичний фільм, який змушує щиро співпереживати головним героям.

«Диво»

Душевний фільм про хлопчика з генетичною хворобою, який уперше йде до школи. Фільм про внутрішню красу й неймовірну силу героя, який не здається та бореться із соціумом, про віру та підтримку сім’ї. Диво – це бути добрим у злому світі.

ЯК ПЕРЕЖИТИ КАРАНТИН І ЗАЛИШИТИСЬ СПОКІЙНИМИ БАТЬКАМИ?

Паніка – психічний стан людей — несвідомий, нестримний страх, викликаний небезпекою, що охоплює людину. Вірус – це загроза, і в умовах нестабільності, у тривозі за своє життя і здоров’я близьких, не рідко ми втрачаємо критичне мислення і впадаємо в панічні стани.

Що можна зробити, щоб уберегти себе та корисно і безпечно провести час вдома з дітьми, в умовах ізоляції у зв’язку із загрозою розповсюдження короновірусу?

Ось декілька порад.

1. Обмежте контакти людей в соцмережах, від яких ви отримуєте інформацію про карантин, його перебіг, актуальний стан. Оберіть для себе декілька авторитетних осіб чи джерел від яких іде суха, фактична інформація, без зайвого аналізу ситуації та особистісних оціночних суджень.

2. Відслідковуйте свої почуття. Коли діти і батьки знаходяться в обмеженому просторі досить довгий час, закономірно що виникає дуже багато різноманітних ситуацій, на які ми так чи інакше реагуємо. Дуже важливо в цей момент зрозуміти які саме у вас почуття – страх, злість, тривога, лють, роздратування чи яке-небудь інше і відчути що саме їх викликало. Оскільки, може відбутись підміна почуттів, коли, наприклад, ви можете злитись на підвищення курсу валют і через це сильно накричати на дитину за розлитий чай. Намайгайтесь розмежовувати, які саме почуття і до кого чи чого, ви відчуваєте. Краще обговорити з дітьми почуття допоможуть такі книги: “Велика книга почуттів”, “Книга Від…до. Почуття: від суму до радості”, “Безліч емоцій. Що означає кожна?” та ігри: емоційний кубик, емоції на магнітах, меморі емоціїї, гра-розвивайка Емоції.

3. Не замовчуйте власні переживання стосовно карантину. Діти все відчувають, вони розуміють, що є певне напруження і батьки стривожені. Необхідно спокійно пояснити дітям ситуацію простою та зрозумілою мовою, без зайвої паніки сказати про свої відчуття занепокоєння та тривоги і розповісти про елементарні правила особистої гігієни, які можуть захистити від вірусів (регулярно мити руки, не брати нічого брудного до рота, зайвий раз не цілуватися і не обійматися…). Для маленьких дітей ці правила можна перетворити на гру.

4. Утворіть ритуали. Ізоляція – це свого роду криза, це зміна стабільності і звичайного режиму. Завдання для батьків в цей час організувати нові ритуали, які забезпечать стабільність дітям. Це можуть бути: фізична зарядка в певний час, телефонні та відео дзвінки з рідними, спільне приготування їжі, ігрові турніри з різноманітних настільних чи активних ігор.

5. Організуйте дітям ігрову діяльність. Під час карантину можна пограти в різні навчальні ігри або розважальні.

Ігри, щоб не забути букви та цифри – Твінс АБЦ, гра Грайливі сови, гра з маркером Жирафчик, дошка-вкладка «Цифри», дерев’яна іграшка половинки «Рахуємо до 10», дошка-вкладка Алфавіт, Математична пробірка, Гра для вивчення таблички множення “Спіймай горобця”.

Настільні ігри на розвиток мислення – Кольорики, різноманітні пазли, головоломки, магнітний танграм, математичний планшет, Кольорові жабенята, Шкарпетки рукавички, гра Ку-ку-рі-ку Будь першим, ігри меморі, Лимонади.

Розважальні ігри – магнітна гра “Торт”, гра настільна з липунами (Монстроманія), Сковорідки, Хто Я, Дженга, Мафія, Докумекай, Асоціації, Мімікю, Кривляки, Базікало (вірю-не вірю), гра Не прогав.

Ігри для найменших – Гра з мішечком «Звіробуc, ігри з прищепками, Комбінатор, Пазли-двійнята «Лічба», пальчиковий театр “Тваринки”, шнурівки, балансири, сортери, пазли-половинки, ігри на липучках, пірамідки, мозаїка, овочі та фрукти з полімерної глини, помпони, картки Домана, різноманітні сенсорні коробки.

Активні ігри – ходулі, м’ячики, фітболи, килимки з каменями, боулінг.

6. Створіть резервний список активностей та ігор з дітьми, в який можна глянути, коли буде здаватись, що зробили вже все що можливо.

7. Підтримуйте свій ресурс. Насправді батьки легко можуть взаємодіяти зі своїми дітьми, якщо мають на це ресурс і є наповнені. І тут головне зрозуміти, що в даний період ізоляції не всі ваші дії повинні мати якийсь сенс. В звичайному ритмі ми звикли ставити перед собою певні завдання, виконувати їх і від цього отримувати енергію. Наразі ситуація змінилась – необхідно навчитись отримувати задоволення від процесу, а не від результату. Дозвольте собі робити щось без конкретної цілі. Спробуйте зрозуміти, що підходить більше для вас – перегляд фільмів, рукоділля, читання книг, онлайн-навчання, спорт вдома.

Ще один важливий момент стосовно внутрішнього ресурсу – не плануйте далеко наперед. Оскільки ситуація не зовсім стабільна, не ставте конкретних планів, щоб не розчаровуватися у випадку іх нереалізації.

Здоров’я всім і пам’ятайте – карантин скоро скінчиться!


/Files/photogallery/изображение_viber_2020-03-13_12-06-10.jpg

Короновірус: як говорити з дітьми

Інформаційне поле перевантажено новинами і зведеннями про новий вірус. КОРОНОВІРУС, ПАНДЕМІЯ, ЕПІДЕМІЯ, ВАКЦИНА - набір нових слів для дітей, які вони чують від дорослих або з новин, але не можуть зрозуміти. При цьому діти відчувають атмосферу напруги, неспокою і тривоги.

Діти обмінюються міркуваннями про хвороби між собою, будують припущення, передають те, що чують так, як самі це розуміють - і так народжуються міфи навколо того, що відбувається.

Щоб не допустити необгрунтованого страху дитини і не залишити її наодинці зі своїми здогадками, поговоріть з дитиною і самі надайте їй вичерпну інформацію.

У розмові з дитиною варто не забувати про наступні правила:

Говоріть з дитиною на рівні її віку, не потрібно використовувати незрозумілі для неї терміни і приводити статистику хворих в різних країнах.
Якщо ви самі налякані, ви не зможете заспокоїти дитину. Діти дуже чутливі до емоційного стану своїх батьків, тому перш за все необхідно опрацювати власну тривогу. Напружена і стресова ситуація в родині впливає на психологічний стан дитини.
Для початку з'ясуйте, що вона уже знає про коронавірус, які у неї є уявлення про цю хворобу і про її поширення. Якщо дитина вже налякана, не варто знецінювати її почуття і говорити, що нічого страшного не відбувається. Слід проговорити, що небезпека є, але вона перебільшена. Розкажіть, що таке вірус, які вони бувають, як передаються. Згадайте, що подібне вже не раз відбувалося в нашій історії, і це закінчувалося. Наведіть дитині старшого віку ці приклади, можна разом вивчити історію таких подій. Обговоріть запобіжні заходи, яких правил варто дотримуватися, щоб убезпечити себе та інших людей. Не залякуйте дитину і намагайтеся не фарбувати емоційно будь-які факти, поясніть, що профілактика може допомогти вберегти себе.

Промовляючи правила, можна зробити з них ритуали. Наприклад, мити руки, приспівуючи вашу улюблену пісню, писати один одному смс-нагадування про дезінфекцію рук за допомогою смайла, надягаючи маски, «перетворюватися» з дитиною в ніндзю. Перетворюючи такі дії в ігрові ситуації, ви знижуєте тривогу дитини, а також вписуєте ці необхідні зараз запобіжні заходи як щось буденне, що не викликає асоціації з хворобою і панікою.

Для зовсім маленьких дітей в інтернеті вже є ілюстрації, які розкажуть діткам на доступному для них рівні, як можна заразитися і які заходи необхідно вживати, як бути обережними.

Пам'ятайте, що в першу чергу, вам необхідно бути в ресурсному стані самому і не піддаватися паніці.


«Золоті правила» для батьків:

1. Слід пам’ятати, що ізоляція – це стрес як для дорослих, так і для малечі;

  1. Поясніть дитині, що боятись – це нормально. Страх – емоція, яка дозволяє уберегти людину від життєнебезпечних вчинків. Надавшидитині інформацію про коронавірус, відповідно до її віку, ви зменшите її страх!
  2. Щоб подолати негативні емоції, можна зробити мішечок для крику, або ж влаштувати битву подушками.
  3. Підліткам варто допомогти розібратися в інформації, з якою вони стикаються, навчити визначати факти та фейки.
  4. Розділити права та обов'язки кожного члена сім'ї на час карантину, незалежно від віку;
  5. По можливості організувати звичне для дитини й для себе спілкування, розваги та гуртки в онлайн режимі;
  6. Сімейна ранкова зарядка допоможе зняти стрес і зменшити паніку;
  7. Дотримуватись інформаційної дієти — достатньо раз в день подивитися новини для того, щоб бути в курсі дійсно важливих подій.


/Files/photogallery/изображение_viber_2020-03-27_17-43-36.jpg

Чого не варто робити батькам:

  • різко починати виховувати, або «перевиховувати» своїх дітей. Адже це лише забере багато сил, здоров'я і часу та зіпсує відносини сім’ї в умовах ізоляції;
  • примушувати дітей «використовувати час з користю, не байдикувати», тобто робити те, що здається за потрібне вам. Варто пам’ятати, що завдяки бездіяльності великі ідеї, поховані в несвідомому, отримують шанс проникнути у свідомість;
  • не варто обговорювати в присутності дітей невтішні сценарії, деталізуючи подробиці.
  • не слід переглядати безкінечно фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги й страху. Краще подивіться комедію чи мультики з дітьми. А «під фільм» приготувати домашні сухарики або какао з печивом.
Кiлькiсть переглядiв: 858

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.